خط إنتاج الورق الكرتون

خط ورق سازی دانیان

معرفی محصول

خط ورق سازی دانیان به طور اختصاصی برای این طراحی شده تا در فرآیند تولید، انعطاف پذیر باشد و عملکرد مطمئنی داشته باشد تا بتواند محصول نهایی با کیفیتی ارائه دهد.

طراحی ویژه

فرآیند طراحی این محصول توسط کارشناسان زبده و با بهره گیری از اصول علمی صورت گرفته است.

تعمیر و نگهداری آسان

در ساخت این محصول، از قطعات و تجهیزاتی استفاده شده که نیاز کمی به تعمیرات و نگهداری دارند.

سریع

سرعت در تغییر سفارشات و دقت در عملکرد با تنظیمات و راه اندازی آسان.

توضیحات

“خط تولید ورق کارتن (Corrugated Board Production Line)” ، “خط ورق سازی (Corrugating Line)” یا “خط کاروگیتور (Corrugator Line)” مجموعه ای از ماشین آلات است که برای چسباندن 2، 3، 5 یا 7 لایه کاغذ به یکدیگر با هدف تولید پیوسته ی ورق کارتن تک جداره (Single Wall)، دو جداره ( Double Wall) یا سه جداره (Triple Wall) طراحی شده است.

خط تولید ورق کارتن دانیان

مراحل کلیدی در فرآیند تولید ورق کارتن:

 

  • کنگره دار کردن کاغذ میانی [کاغذ فلوت لاینر (Flute Liner) یا مِدیوم لاینر (Medium Liner)] و چسباندن آن به کاغذ لاینر (Liner Paper) [تولید سینگل یا سینگل فیس یا ورق دولایه]
  • چسباندن کاغذ لاینر بیرونی به دو لایه ی قبلی برای تولید یک ورق مقاوم  [تبدیل ورق دو لایه به ورق سه لایه یا ورق تک جداره (Single Wall)]
  • تکرار مراحل فوق [در صورت نیاز می توان مراحل فوق را تکرار کرد تا به ورق کارتن 7 لایه یا سه جداره برسیم ]
  • برش ورق کارتن به ابعاد مورد نیاز

 

 

لایه های تشکیل دهنده انواع ورق کارتن یا ترکیب ورق کارتن

رول های کاغذ ( کاغذ لاینر داخلی، کاغذ لاینر بیرونی و کاغذ مدیوم (یا فلوت؛ کنگره شده)) به طور همزمان باز شده و وارد خط ورق سازی می شوند. کاغذ مدیوم وارد دستگاه سینگل فیسر (Single Facer) شده و تحت تأثیر گرما، بین دو نورد فلزی کنگره دار (Corrugating Rollers) پرس می شود. کنگره های کاغذ مدیوم، آغشته به چسب نشاسته می شود و کاغذ های لاینر بیرونی و داخلی به ترتیب به آن می چسبند. پس از عبور از بخش خط و برش و کات-آف، محصول نهایی خط ورق سازی، به صورت شیت های برش خورده ی ورق کارتن بدست خواهد آمد.

ورق کارتن سه لایه و لایه کاغذ های تشکیل دهنده آن

 

با تشکر از طراحی ماژولار این محصول، خط ورق سازی استاندارد دانیان، این توانایی را پیدا کرده که در رده های مختلف عملکردی، به آسانی به کار گرفته شود؛ از خطوط تولید فوق حرفه ای گرفته تا خط های تولید ساده تر برای نیاز های ظرفیتی پایین تر که البته امکان ارتقا و به روز رسانی دارند.

اجرای راهکارهای فنی پیشرفته، با تکیه بر تجربه ای که به مرور زمان به دست رسیده، انعطاف پذیری همراه با بهره وری ، این مزیت مهم را به کاربر دستگاه ورق سازی دانیان می دهد، که از این ماشین، هم برای تولید ورق های نازک با فلوت های کوچک استفاده کند(حتی برای تیراژ های پایین)، و هم برای تولید ورق های چند لایه و ضخیم.

ویژگی ها

  • تولید ورق های 3، 5 و 7 لایه
  • عرض 1600 تا 2500 میلیمتر
  • سرعت 120 تا 280 متر/دقیقه