آلة الطباعة فليكسو 4 ألوان

دستگاه چاپ و کارتن سازی آرورا دانیان

معرفی محصول

زمانی که صحبت از چاپ فلکسو با کیفیت و مطمئن، بهره وری بالا و چابکی در تولید می شود، نام سری AURORA|آرورا از ماشین آلات چاپ فلکسو دانیان ماشین به میان خواهد آمد. این سری از ماشین آلات، با طراحی پیشرفته خود، ساخته شده بر اساس آخرین استاندارد های جهانی، محصولی بدست آمده از دانش، هنر و تجربه ی متخصصان ماست.

طراحی ویژه

فرآیند طراحی این محصول توسط کارشناسان زبده و با بهره گیری از اصول علمی صورت گرفته است.

تعمیر و نگهداری آسان

در ساخت این محصول، از قطعات و تجهیزاتی استفاده شده که نیاز کمی به تعمیرات و نگهداری دارند.

سریع

سرعت در تغییر سفارشات و دقت در عملکرد با تنظیمات و راه اندازی آسان.

توضیحات

کارتن ( جعبه کارتن)( Corrugated Fiberboard Box; Corrugated Carton Box) گونه ‌ای محصول کاغذی است که از ترکیب ورق‌های کاغذ درست می‌شود و به گستردگی در صنعت بسته‌ بندی به کار می‌رود. کارتن معمولاً از سه لایه کاغذ ساخته می‌شود که دو لایه رویی و زیری آن کاغذ صاف (کاغذ لاینر) و یک لایه میانی کاغذ کنگره شده (کاغذ مدیوم یا فلوتینگ) است. برای اطلاعات بیشتر از صفحه ی خط کامل ورق سازی (خط تولید ورق کارتن) بازدید نمایید.

با توجه به نیاز مشتری و عملکرد های مورد انتظار از بسته بندی (عملکرد تکنیکی و حفاظتی، عملکرد اقتصادی، عملکرد تبلیغاتی، عملکرد اطلاع رسانی بسته بندی و فروش) کیفیت و نوع کارتن برای ما تغییر می کند. برای مثال: برای ارسال بار به خارج از کشور از کارتن 5 لایه با فلوتینگ محکم تر استفاده می شود یا برای داشتن یک بسته بندی با چاپ فلکسو با کیفیت تر، نیاز است تا کنگره های کارتن ما ریز تر باشد.

نیاز مشتری ← طراحی بسته بندی ← تولید بسته بندی

همه چیز از نیاز اولیه مشتری و ویژگی های عملکردی بسته بندی مورد نظر شروع می شود. پس از شفاف شدن مشخصه های طراحی، وارد فرآیند تولید محصول بسته بندی می شویم.

 

فرآیند تولید کاغذ ، ورق کارتن و چاپ و تولید جعبه کارتن

 

اصلی ترین ماده اولیه در این زنجیره تأمین، کاغذ بسته بندی است که از دو منبع پالپ چوب یا ضایعات کاغذ تولید می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند تولید کاغذ، صفحه ی خط کامل خمیرسازی و کاغذسازی را مشاهده نمایید.

رول های کاغذ از کارخانه ی کاغذسازی به کارخانه ی تولید ورق کارتن منتقل شده و وارد فرآیند ورق سازی می شوند. برای اطلاعات بیشتر از صفحه ی خط کامل ورق سازی (خط تولید ورق کارتن) بازدید نمایید.

ورق های کارتن برش خورده در ابعاد مورد نیاز، روی پالت به کارخانه کارتن سازی انتقال می یابد و تبدیل به جعبه می شوند. فرآیند تبدیل کارتن، می تواند در یک خط تولید پیوسته و یا توسط ماشین آلات مجزا انجام شود. این پروسه ابتدا معمولاً با فرآیند چاپ آغاز می شود. البته در صورت نیاز می توان از دستگاه لمینت به عنوان جایگزین چاپ مستقیم بر روی کارتن استفاده کرد.

سپس فرآیند های چاک و خط، برش دادن، دایکات کردن، لبه چسبانی و تا کردن ورق کارتن برای ساخت یک جعبه کارتنی انجام می شود.

 

با توجه به این که در فضای رقابتی امروزه، عملکرد ماشین آلات و تجهیزات اهمیت به سزایی پیدا کرده است، در ساخت این سری از ماشین آلات، سعی شده تا جای امکان از قطعات و تجهیزاتی استفاده شود که نیاز کمی به تعمیرات و نگهداری داشته باشند تا اطمینان عملکرد و زمان تولید به حداکثر برسد.

در راستای توجه ویژه ی ما به کیفیت محصولات نهایی، طراحان خبره ی مجموعه ی دانیان به طور مداوم تلاش کرده اند تا با ترکیب قابلیت های مختلف، به تسهیل کاربری و افزایش بهره وری تولید کمک کنند.

هدف شما، تولید محصولات بسته بندی در عین راحتی و سادگی است و راهکارهای خلاقانه ی ما، ضامن کیفیت نهایی این محصولات است.