بلاگ

گروه دانیان - ماشین آلات کارتن سازی

كل شيء عن إنتاج الكرتون

کارتن ( جعبه کارتن)( Corrugated Fiberboard Box; Corrugated Carton Box) گونه ‌ای محصول کاغذی است که از ترکیب ورق‌های کاغذ درست می‌شود و به گستردگی در صنعت بسته‌ بندی به کار می‌رود. کارتن معمولاً از سه لایه کاغذ ساخته می‌شود که دو لایه رویی و زیری آن کاغذ صاف (کاغذ لاینر) و یک لایه میانی کاغذ کنگره شده (کاغذ مدیوم یا فلوتینگ) است. برای اطلاعات بیشتر از صفحه ی خط کامل ورق سازی (خط تولید ورق کارتن) بازدید نمایید.

با توجه به نیاز مشتری و عملکرد های مورد انتظار از بسته بندی (عملکرد تکنیکی و حفاظتی، عملکرد اقتصادی، عملکرد تبلیغاتی، عملکرد اطلاع رسانی بسته بندی و فروش) کیفیت و نوع کارتن برای ما تغییر می کند. برای مثال: برای ارسال بار به خارج از کشور از کارتن 5 لایه با فلوتینگ محکم تر استفاده می شود یا برای داشتن یک بسته بندی با چاپ فلکسو با کیفیت تر، نیاز است تا کنگره های کارتن ما ریز تر باشد.

نیاز مشتری ← طراحی بسته بندی ← تولید بسته بندی

همه چیز از نیاز اولیه مشتری و ویژگی های عملکردی بسته بندی مورد نظر شروع می شود. پس از شفاف شدن مشخصه های طراحی، وارد فرآیند تولید محصول بسته بندی می شویم.

 

فرآیند تولید کاغذ ، ورق کارتن و چاپ و تولید جعبه کارتن

 

اصلی ترین ماده اولیه در این زنجیره تأمین، کاغذ بسته بندی است که از دو منبع پالپ چوب یا ضایعات کاغذ تولید می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند تولید کاغذ، صفحه ی خط کامل خمیرسازی و کاغذسازی را مشاهده نمایید.

رول های کاغذ از کارخانه ی کاغذسازی به کارخانه ی تولید ورق کارتن منتقل شده و وارد فرآیند ورق سازی می شوند. برای اطلاعات بیشتر از صفحه ی خط کامل ورق سازی (خط تولید ورق کارتن) بازدید نمایید.

ورق های کارتن برش خورده در ابعاد مورد نیاز، روی پالت به کارخانه کارتن سازی انتقال می یابد و تبدیل به جعبه می شوند. فرآیند تبدیل کارتن، می تواند در یک خط تولید پیوسته و یا توسط ماشین آلات مجزا انجام شود. این پروسه ابتدا معمولاً با فرآیند چاپ آغاز می شود. البته در صورت نیاز می توان از دستگاه لمینت به عنوان جایگزین چاپ مستقیم بر روی کارتن استفاده کرد.

سپس فرآیند های چاک و خط، برش دادن، دایکات کردن، لبه چسبانی و تا کردن ورق کارتن برای ساخت یک جعبه کارتنی انجام می شود.

ارسال نظر شما